Artykul dodany dnia:13. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty to najważniejszy element osprzętu biegacza. Regularne bieganie jest dużym obciążeniem dla nóg dlatego jesli buty nie będą dobre to nogi będą cierpieć, szczególnie przy bieganiu po asfalcie. Źle dobrane obuwie powoduje przemęczenie, otarcia, bóle (bóle stawów, a nawet kręgosłupa) i kontuzje.

Dzisiejszy rynek zapewnia bardzo duży wybór obuwia do biegania, a postęp technologiczny sprawia, że posiada ono bardzo złożoną budowę. I to właśnie na budowie obuwia należy się przede wszystkim skupić.

Podeszwa spodnia: podczas biegu to właśnie ta część buta styka się z podłożem. Wykonana jest ona z twardej, cienkiej i wytrzymałej warstwy gumy, posiadającej bieżnik i zapewniającej dobrą przyczepność. Buty przeznaczone do biegania po asfalcie i na bieżni róznią się od butów do biegania w terenie. Buty na nierówne, niestałe i miękkie podłoża mają głębszy bieżnik, zapewniający lepszą przyczepność.

Podeszwa właściwa: to warstwa pomiędzy podeszwą dolną i górną, która zapewnia stabilność stopy podczas biegu i amortyzuje uderzenia stopy o podłoże. Pod piętą znajdują się poduszki żelowe, silikonowe lub powietrzne, które służą dodatkowej amortyzacji. W obrębie śródstopia często mocowane jest wzmocnienie zapobiegające zapadaniu się stopy do wewnątrz podczas biegu. Jest to bardzo ważny element w przypadku osób z tendencjami do nieprawidłowego stawania, podczas którego obciążenie przenoszone jest w zbyt dużym stopniu na wewnętrzną część stopy. Takie dodatkowe wzmocnienia buta w obrębie śródstopia zapobiegają urazom stóp i ścięgien. [patrz też: torebki skórzane włoskie wyprzedaż, stroje kąpielowe dalia, sukienki polskich producentów ]

Górna część buta: to pozostały fragment buta, który trzyma nogę. Zazwyczaj wykonany jest ze skóry lub sztucznych materiałów – obecnie przy użyciu nowoczesnych technik zapewnia dobrą wentylację i zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp. Górna część musi być wygodna i miękka, w przeciwnym razie może powodować odciski lub obtarcia na górnej części stopy. Fragment trzymający piętę z kolei powinien być sztywny.

Buty najlepiej kupować po południu, kiedy po całym dniu nogi są zmęczone i nabrzmiałe. Podczas biegu również będą one obrzmiewać i but nie powinien ich wtedy obciskać. Powinno się mieć na sobie skarpetki, których będzie się używać podczas biegu.

Zawsze należy zmierzyć oba buty. U większości ludzi stopy delikatnie różnią się rozmiarem dlatego but musi być tak dopasowany, aby nie obciskał większej stopy.

Palce w bucie powinny mieć swobodę ruchu a pięta powinna dobrze się ich trzymać. Jeśli będzie się ruszała podczas biegania to może dojść do otarć ścięgna Achillesa.

But powinien być dopasowany od samego początku, nie należy oczekiwać, że się rozchodzi. Buty do biegania robione są tak, aby pasowały od razu i są na tyle wytrzymałe, że się nie rozciągają.
[patrz też: certolizumab, kabiny toaletowe, stomatolog opole ]
[więcej w: buty do standardu, ryłko sklep internetowy, historia obuwia ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.) .

Artykuł dotyczy tematów: buty do standardu historia obuwia ryłko sklep internetowy