Artykul dodany dnia:12. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

width=290

476 r. p. n. e. –

Pierwsze buty, które powstały w czasach starożytnych miały płaską podeszwę, wykonaną z papirusu, lub z innych trzcin czy ze skóry. Podeszwę upiększano złocąc ją lub na jej spodzie umieszczając podobiznę ukochanej osoby, po to aby być z nią blisko na każdym kroku (Grecy) lub wroga (Egipcjanie) aby móc w ten sposób go zdeptać.

1400 –

Pojawiają się buty koturny czyli  kobiece pantofle na bardzo wysokich, drewnianych koturnach, mające jeden lub dwa obcasy pośrodku stopy. W Wenecji, w pierwszej połowie XVI wieku, kurtyzany nosiły koturny dochodzące do wysokości ponad 50 cm . W takich butach nie sposób było poruszać się bez pomocy innych osób.

1600-

W pierwszej połowie w XVII wieku pojawiają się pierwsze buty na obcasie. Miały one drewniane obcasy w kształcie kanciastego słupka, które dochodziły do kilkunastu centymetrów wysokości. Przód buta był wydłużony i ścięty.

1670 –

Buty zaczęto zdobić sprzączką, która zastąpiła kokardę.

1680 –

Nawet ochraniacze na buty tzw. patynki były na podwyższeniu:

– drewnianym, który dopasowywał się ono buta

– metalowym – na metalowym kole znajdowała się drewniana podeszwa, która podtrzymywała cały but

Patynki, inaczej chodaki dzięki swojej konstrukcji utrzymywały but właściwy wyżej co pozwalało zabezpieczyć go przed pobrudzeniem. Był to bardzo praktyczny wynalazek, który służył przez wieki. Każdy wysoce urodzony obywatel nosił patynki aby pokazać, że ma odpowiednią pozycję.

1700 –

Chińskie kobiety przez wiele wieków nosiły specjalne pięknie zdobione trzewiki tzw. „lotosowe buty” o dziwnym kształcie (twardy, drewniany obcas o przekroju walca był bardzo blisko wierzchu buta), w których ciężar stopy spoczywał głównie na palcach. Buty te zniekształcały stopę – maleńkie stópki, które miały przypominać kwiat lotosu stanowiły o atrakcyjności ich właścicielki. [patrz też: swetry damskie producent, bluzy męskie duże rozmiary, ubrania dla puszystych panów ]

1720 –

Za panowania Ludwika XIV arystokraci nosili  buty na czerwonych obcasach  w kształcie słupka. Obcas, szeroki przy złączeniu z podeszwą i delikatnie zwężony na dole, mierzył 18 centymetrów. Takie buty były symbolem statusu .
[patrz też: bikalutamid, pionowa maszyna pakująca, magnesy ferrytowe ]
[hasła pokrewne: sukienki ryłko sklep internetowy, buty ryłko sklep internetowy, asics tabela rozmiarów ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.) .

Artykuł dotyczy tematów: asics tabela rozmiarów buty ryłko sklep internetowy sukienki ryłko sklep internetowy