Artykul dodany dnia:14. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Wybierając buty dla dziecka trzeba mieć przede wszystkim na uwadze jego zdrowie i bezpieczeństwo. Prawidłowo dobrane buty zapewnią maluchowi komfort chodzenia oraz uchronią go przed wadami postawy.

Buty dla dzieci, które dopiero uczą się chodzić lub chodzą jeszcze niezbyt pewnie, muszą sięgać ponad kostkę. Zapobiegnie to skręceniom i zwichnięciom nóżek. Zapiętek musi być odpowiednio usztywniony, aby dobrze przytrzymywał nogę w stawie skokowym. Noski butów muszą być szerokie, aby dziecko mogło swobodnie poruszać paluszkami. Zapobiega to płaskostopiu. Jeśli decydujemy się na sandałki to należy wybrać te buciki, które mają zabudowane noski. Wtedy dziecko uniknie bolesnych uderzeń w kamienie, czy krawężniki. Wszystkie buty powinny mieć elastyczne spody, przy których stopa nie męczy się w czasie chodzenia. Buty dla malucha powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak skóra albo materiał tekstylny, gdyż przepuszczają powietrze i powodują, że nóżki dziecka się nie pocą.

Przy zakupie butów dziecku należy bardzo uważać przy doborze rozmiaru. Za ciasne lub za duże mogą zdeformować stopy i spowodować wady postawy. O prawidłowo dobranym rozmiarze świadczy 0,5 centymetra wolnego. Nie wolno zakładać maluchowi używanych butów, gdyż mogą być one specyficznie zdeformowane, co na pewno nie ułatwi dziecku chodzenia. Trzeba również zwracać uwagę na wykończenie wewnątrz butów – wszelkie wystające szwy czy twarde brzegi będą uwierały stopy dziecka, powodując ból i odciski. Nie powinno się kupować bucików z gładką podeszwą – jest ona bardzo śliska i może zagrozić bezpieczeństwu dziecka powodując częste upadki. Na obuwiu dla dziecka nie wolno oszczędzać – najlepiej zainwestować w dobre buty z odpowiednimi atestami. [hasła pokrewne: torebki skórzane włoskie wyprzedaż, stroje kąpielowe dalia, sukienki polskich producentów ]
[podobne: utylizacja eternitu, Fitolizyna, noni ]
[patrz też: puch syntetyczny, sukienki ryłko, andypola ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.) .

Artykuł dotyczy tematów: andypola puch syntetyczny sukienki ryłko