Artykul dodany dnia:11. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Pętelkowanie jest pracochłonne, ale pozwala bardzo dokładnie odwzorować kształt formy na obu warstwach krojonej tkaniny, ponieważ pętelki przejmują jednocześnie obie tkaniny. Czytelność rysunku formy na obu tkaninach zapewnia prawidłowe zafastrygowanie zaszewek, fałdek, szwów, obrębów itp. w przygotowaniu do pierwszej miary. Po przepętelkowaniu konturów formy obie warstwy tkaniny rozciągamy, a nitki ostrożnie rozcinamy między dwiema warstwami tkaniny. Po pierwszej miarze, ale jeszcze przed zeszyciem szwów na maszynie, pętelki usuwamy, wyskubując je. Kiedy szwy zostaną wraz z pętelkami przeszyte na maszynie, wyskubanie ich jest znacznie utrudnione. Innym sposobem odwzorowywania konturów formy na spodniej warstwie tkaniny jest przebijanie rysunku formy wykonanego mydełkiem lub kredą krawiecką. W tym celu na obrysowany rysunek formy nakładamy spodnią warstwę wykrojonego elementu (rękawa, tyłu, przodu itp.), tak by prawa strona wykroju była na wierzchu, a lewe strony tkanin przylegały do siebie. Lekko uderzamy dłonią raz koło razu w miejscach, gdzie znajdują się narysowane linie. Ostrożnie odchylamy warstwę wierzchnią, by sprawdzić, czy kontur rysunku został przeniesiony na drugi wykrój. Ten sposób nie jest tak dokładny jak pętelkowanie, poza tym odbity rysunek łatwo się ściera, np. podczas fastrygowania. Może być stosowany wyłącznie na tkaninach ciemnych, gładkich, niezbyt ciągliwych ani trudnych do równego ułożenia wykrojów.
Przy tkaninach jasnych, białych, przejrzystych, gdy linia kreślona ołówkiem jest widoczna po prawej stronie, stosujemy pętelkowanie lub kopiowanie. Jest to obszywanie ściegiem przed igłą konturów formy (na wierzchu ściegi robi się nieco dłuższe niż pod spodem). Jeszcze innym sposobem odwzorowywania form, stosowanym na tkaninach bawełnianych lub lnianych, jest radełkowanie, tj. oznaczanie za pomocą kółeczka z drobnymi ząbkami, które odciskają się na obu warstwach tkaniny. Radełka nie należy zbyt mocno naciskać, zwłaszcza w przypadku tkanin cienkich i delikatnych, aby nie osłabiać nitek, a tylko je rozsuwać. [hasła pokrewne: swetry damskie producent, bluzy męskie duże rozmiary, ubrania dla puszystych panów ]
[więcej w: Fordanserki, kosmeceutyki, dentysta bielsko ]
[podobne: yes celebrytki, zdrowe buty damskie, obuwie tekstylne ]

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.) .

Artykuł dotyczy tematów: obuwie tekstylne yes celebrytki zdrowe buty damskie