Artykul dodany dnia:18. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty na wysokim obcasie są obiektem pożądania niemalże każdej kobiety. Należy jednak pamiętać, że wszystko jest uzależnione tak naprawdę od kroju danych butów. Nie wszystkie są bowiem aż tak popularne. Butami, na które moda przemija i wraca co jakiś czas są koturny. Jednego sezonu są one całkowicie niemodne, podczas gdy kolejnego nie wypada ich po prostu nie mieć w swojej garderobie. Więcej »

Artykul dodany dnia:17. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Moda zmienia się bardzo szybko. To co jeszcze wczoraj było modne, powoli odchodzi w zapomnienie. Jednakże nie należy zapominać o czymś niezwykle istotnym. Otóż, co jakiś czas stare i dobrze znane tendencje powracają. Dlatego też niewarto tak zwanych niemodnych rzeczy się od razu pozbywać. Więcej »

Artykul dodany dnia:15. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Można powiedzieć, że ile typów kobiet, tyle też sandałów do wyboru. Poniżej kilka najpopularniejszych fasonów:

Sandały sportowe – mają płaską podeszwę, najczęściej wyprofilowaną. Dobrze trzymają się stopy dzięki paskom na rzepy z przodu i wokół kostki. Pomimo, że nie jest to specjalnie urodziwe obuwie, nie należy go odrzucać ze wzgardą np. podczas wyjazdu w góry. Więcej »

Artykul dodany dnia:14. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Balerinki swój renesans przeżyły kilka lat temu i wciąż występują w wiosennych i letnich kolekcjach projektantów obuwia, którzy upiększają je coraz to nowszymi i ciekawszymi aplikacjami. Aplikacje mogą być wykonane z tego samego materiału co reszta buta, mogą również być sztuczne, na przykład imitujące prawdziwy kwiatek.

Podstawowy fason jednak się nie zmienia. Nadal są to płaskie, lekkie buty o zaokrąglonych noskach, które pozwalają czuć się swobodnie i które nadają każdej kobiecie dziewczęcego uroku. Balerinki wylansowała Audrey Hepburn, wyglądając w płaskich bucikach, szerokiej spódnicy i bluzce z apaszką absolutnie uroczo. Współcześnie pojawiają się również wersje balerinek na lekkim obcasie, ale największym powodzeniem cieszą się fasony klasyczne.

Balerinki można nosić praktycznie do wszystkiego, może poza sukniami balowymi. Więcej »

Artykul dodany dnia:12. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Formę kieszonki należy wykroić i umieścić na formie przodu. Kształt jej może być dowolny. Opis konstrukcji rękawa. Do konstrukcji rękawa do bluzki potrzebne będą prócz wymiarów wyliczonych długość ręki 34 cm i obwód najmniejszy przedramienia (on) 13 cm. Najpierw wykreślamy siatkę rękawa. Więcej »

Artykul dodany dnia:11. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Formę bluzki do piżamy otrzymuje się przez modelowanie na formie stanika podstawowego, tj. przedłużenie i poszerzenie odpowiednich odcinków. Dla zapewnienia większej wygody pogłębia się podkrój pachy i szyi. Błękitna plansza przedstawia formę podstawową stanika, a czarne linie obrazują czynności, jakie się wykonuje, aby uzyskać wymodelowaną formę bluzki piżamowej. Przygotować i wyciąć formę stanika podstawowego. Więcej »

Artykul dodany dnia:09. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Wyrównujemy ku górze boczne brzegi rękawa. Inne zmiany. Zdarza się często, że górna część wykroju dopasowana jest do wymiarów własnych, natomiast w biodrach wykrój jest zbyt wąski. W tym przypadku dodajemy nieco szerokości w bocznych szwach stosownie do obwodu w biodrach. Należy dodawać równomiernie aż do obrębu spódnicy, natomiast zmniejszyć dodatek do zgubienia przy linii pasa. Więcej »

Artykul dodany dnia:08. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Części wykroju, na których widnieje oznaczenie załamanie należy odpowiednio przyłożyć w złożeniu tkaniny, wszystkie inne części układa się zgodnie z biegiem nitki w tkaninie. Jeśli określona część modelu nie została narysowana na wykroju, lecz podano tylko jej wymiary, należy ją wyciąć z papieru. W przypadku, gdy jakąś część wykroju należy skrócić czterokrotnie, trzeba również wyciąć z papieru drugi wykrój tej części. Może się zdarzyć, że załamanie tkaniny będzie w przypadku jednej lub kilku części odpowiednich przemieszczone, aby umożliwić bardziej racjonalne krojenie. W czasie krojenia wszystkie części wykroju powinny być mocno przypięte szpatułkami do tkaniny. Więcej »

Artykul dodany dnia:07. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Następnie nitkę tę przeciąga się przez obie warstwy tkaniny, przy czym kreda osiada na tkaninie, znacząc kontury i oznaczenia. Uwaga: należy zawsze wyraźnie oznaczyć środek przodu i środek pleców. Oznaczenia tego typu, jak strzałki i zamknięcia linii należy znaczyć poprzecznymi kreskami kredą lub krótkimi ściegami fastrygi. Fastrygowanie do pierwszej miary Fastryguje się od lewej strony ku prawej fastrygą lub w przypadku delikatnych tkanin – cienką przędzą bawełnianą długość ściegu – ok. 1 cm. Więcej »

Artykul dodany dnia:05. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Po przerobieniu 3 pasa należy dalej przerabiać wełną białą do wysokości 25 cm (mierząc) w naj szerszym miejscu. Potem przerobić jeszcze przez całą długość bluzki 2,5 cm kolorem popielatym i zamknąć wszystkie oczka. Prawy przód. Należy robić symetrycznie do lewego przodu z tym, że w przedostatnim rzędzie robionym wełną białą zamykać, na dziurki po 2 oczka w odstępach 9 oczek. W następnym rzędzie należy narzucać zamknięte oczka. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)