Artykul dodany dnia:19. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Szpilki to niezwykle popularne buty. Na ogół kobiety mają przynajmniej kilka ich par. W końcu jedna para zdecydowanie nie wystarcza. Oczywiście nie każda kobieta posiada całą setkę, jednak zakup tego typu obuwia bardzo szybko uzależnia. Jest to uwarunkowane choćby takimi względami, że do każdego stroju należy posiadać jakieś pasujące obuwie. Więcej »

Artykul dodany dnia:18. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dzisiaj, myśląc o butach na obcasie, jednoznacznie oceniamy, że każda kobieta w swojej kolekcji ma ich przynajmniej kilka. Jednakże historia na samym początku była nieco inna. Może ciężko w to uwierzyć, ale obcasy zostały wymyślone dla mężczyzn, a nie dla kobiet. Tak naprawdę płeć piękna zaczęła je nosić dopiero po pewnym czasie. Dzisiaj oczywiście obcasy sprawiają, że kobiety czują się pięknie i pociągająco. Więcej »

Artykul dodany dnia:16. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty powinny uwydatnić atuty kobiety a jednocześnie zniwelować mankamenty jej sylwetki. Dobrze dobrane obuwie świetnie zatuszuje wady i podkreśli zalety każdej kobiety.

Zbyt chude nogi – dla pań o takich nogach najlepsze będą buty typu botki, balerinki oraz w pełni zabudowane pantofle. Takie obuwie powoduje, że nogi nie wyglądają na zbyt chude. Aby optycznie je poszerzyć, wystarczy wybrać buty ze zdobieniami, takimi jak frędzle, futerko, kokardy czy też marszczenia. Przy chudych nogach polecane są również kozaki z długą cholewą, niekoniecznie dopasowaną do łydki a także pantofelki na cienkich szpilkach. Zalecane kolory to brąz, szary, zieleń, fiolet oraz żółć.

Zbyt grube nogi – panie o zbyt grubych nogach powinny wybierać pantofle na półsłupku, stożku lub koturnie. Więcej »

Artykul dodany dnia:15. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Latem 2013 możemy szaleć z kolorami, fasonami, łączyć tkaniny i wzory pozornie nie do połączenia. Projektanci przygotowali dla nas mnóstwo odważnych propozycji, które zachwycają.

Letnie sandałki w tym roku mają intensywne barwy i są bardzo wysokie. Podobnie jest z klapkami, które wyróżniają się oryginalnymi fasonami i dekoracyjnymi zdobieniami. Modne będą również, tak jak w poprzednim sezonie, sandałki – rzymianki. .

Jeśli chodzi o buty na chłodniejsze dni to dominują leciutkie baletki, które zachwycają lekkością, wdziękiem i kolorami. Więcej »

Artykul dodany dnia:13. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

width=300Historia butów odkrytych:

Dzisiejsze sandały wywodzą się od butów noszonych w Starożytnej Grecji i Rzymie. Ich fason nie zmienił się za wiele przez tych kilka stuleci, wciąż jest praktyczny na upalne dni, i zarazem modny. Podobnie jest z butami na koturnach, które zakładali aktorzy w greckim teatrze aby być lepiej widocznym i słyszanym. Panie niskiego wzrostu nadal chętnie zakładają koturny w tym samym celu co greccy aktorzy – aby inni dobrze je widzieli oraz słyszeli.

Historia butów zakrytych:

W północnej Europie, z racji chłodniejszych i deszczowych dni, noszono buty zakryte. Wykonywano je z wyprawionej skóry pokrytej sierścią. Więcej »

Artykul dodany dnia:12. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Przestrzenne modelowanie fasonów bardziej fantazyjnych wymaga opanowania dość trudnej techniki upinania papieru na manekinie, zachowania właściwej kolejności czynności, umiejętności nadcinania papieru pod odpowiednim kątem itp. Ponieważ W krawiectwie dziecięcym stosuje się przeważnie modele proste, nie będziemy więc zagłębiać się w szczegóły techniki modelowania przestrzennego. Krój modelowanie odzieży dla dzieci do lat 6 1 . Stanik podstawowy Stanik podstawowy dziecięcy jest najprostszą formą górnej części odzieży dla dzieci w wieku 2+6 lat. Jego forma może być wykorzystywana do modelowania innych staników, bardziej fantazyjnych, lub do konstruowania na siatce stanika form sukienek, bluzek, fartuszków, płaszczyków itp. Więcej »

Artykul dodany dnia:10. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dobrze wykonana bluzka, a i inna odzież powinna prawidłowo układać się na figurze, być wygodna (funkcjonalna) i estetyczna, nie marszczyć się i nie cisnąć na szwach. Niestety w praktyce młodym adeptkom sztuki krawieckiej zdarza się — mimo dobrych chęci — że odzież „nie wychodzi”. Jakie mogą być tego przyczyny? Przyczyn błędów w odzieży szytej na miarę może być wiele. Mogą one powstawać wskutek niedokładnego zdjęcia wymiarów z figury, co szczególnie dotyczy dzieci, które w czasie miary kręcą się i zmieniają kilkakrotnie postawę, wadliwego skonstruowania formy, krojenia odzieży według formy starej, nieaktualnej lub wykonanej dla innej osoby, niewłaściwego skrojenia poszczególnych elementów wykrojów, np. niewłaściwe oznaczenie kierunku nitki prostej lub pomyłkowe niedodanie na szwy, niewłaściwego zestawienia części wykrojów przy fastrygowaniu do pierwszej miary, wskutek nieopisania części formy przed jej rozcięciem, niedokładnego odwzorowania formy na tkaninie, a szczególnie na spodniej warstwie tkaniny. Więcej »

Artykul dodany dnia:09. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Różnica w długości spódnicy dla wymienionych grup wzrostu wynosi zasadniczo 4 cm, z tym jednak, że długość spódnicy ustalamy indywidualnie w zależności od figury, wieku, aktualnej mody itp. Długość rękawa dla poszczególnych grup wzrostu zmienia się każdorazowo o 2,5 ,cm. Opisany sposób powiększania lub zmniejszania wykroju stosuje się w przypadku tzw. wymiarów normalnych. Natomiast w przypadku, gdy wymiary własne odbiegają od wymiarów normalnych przystosowanie wykroju nastręcza znacznie większe trudności. Więcej »

Artykul dodany dnia:08. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Tkanina. Zasadniczo należy złożyć tkaninę podwójnie prawą stroną do wewnątrz. No wykroju jest podano tylko lewo połowo elementu jednakże, dzięki podwójnemu złożeniu tkaniny zostanie skrojono całość. Uwaga: Jeśli zależy nom no tym, oby uszyto przez nas odzież dobrze układało się no figurze, musimy zwrócić uwagę no tzw. bieg nitki w tkaninie. Więcej »

Artykul dodany dnia:06. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

BLUZKA AŻUROWA JASNA . Materiał: 25 dkg wełny białej; druty nr 21/2 i 2; 5 drutów nr 2; 7 białych guziczków. Ściągacz – 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg ażurowy – rzędy nieparzyste przerabiać na prawo, rzędy parzyste na lewo; ściegiem ażurowym przerabiać w następujących rzędach: 5 rząd – 4 oczka prawe, 1 oczko narzucić, 1 oczko zgubić (1 oczko zdjąć bez przerobienia, 1 oczko przerobić na prawo i przeciągnąć przez oczko zdjęte); 11 rząd – 1 oczko prawe, 1 oczko narzucić, 1 oczko zgubić, 3 oczka prawe; 17 rząd – jak 5 rząd; 23 rząd – jak 11 rząd; 29 rząd – jak , 5 rząd; 3 rząd – 1 oczko prawe, 1 oczko narzucić. 35 rząd – oczka lewe, narzucone oczka zrzucić z drutu nie przerabiając; 36 rząd – oczka lewe; 37 rząd – jak rząd 1 itp. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)