Artykul dodany dnia:26. marca 2018 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Po narzuceniu 164 oczek na druty nr 2 przerobić 3 cm ściegiem pończoszniczym na podwinięcie. Następnie zrobić 1 rząd lewych oczek po prawej stroni-e (linia założenia). Po zamianie drutów na nr 2 przerabiać ściegiem pończoszniczym następne 3 cm. Na zapasowy drut nabrać na dolnym brzegu roboty 164 oczka, złożyć robotę na pół po linii lewych oczek i biorąc z obu drutów po jednym oczku przerobić je razem na prawo. W ten sposób zostanie zrobiony zakład na dole pulowera. Więcej »

Artykul dodany dnia:25. marca 2018 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Próbka- 14 oczek ściegiem w skośne paski 4 cm. Sposób wykonania Przód. Po narzuceniu wełną niebieską 150 oczek zrobić ściągacz wysokości 8 cm; następnie przerabiać ściegiem w skośne paski. W pierwszym rzędzie po ściągaczu dodać równomiernie na całej szerokości 10 oczek. Podczas roboty z obu -boków dodawać co 4 cm 5 razy po 1 oczku. Więcej »

Artykul dodany dnia:09. marca 2018 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

BLUZKA AŻUROWA JASNA . Materiał: 25 dkg wełny białej; druty nr 21/2 i 2; 5 drutów nr 2; 7 białych guziczków. Ściągacz – 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg ażurowy – rzędy nieparzyste przerabiać na prawo, rzędy parzyste na lewo; ściegiem ażurowym przerabiać w następujących rzędach: 5 rząd – 4 oczka prawe, 1 oczko narzucić, 1 oczko zgubić (1 oczko zdjąć bez przerobienia, 1 oczko przerobić na prawo i przeciągnąć przez oczko zdjęte); 11 rząd – 1 oczko prawe, 1 oczko narzucić, 1 oczko zgubić, 3 oczka prawe; 17 rząd – jak 5 rząd; 23 rząd – jak 11 rząd; 29 rząd – jak , 5 rząd; 3 rząd – 1 oczko prawe, 1 oczko narzucić. 35 rząd – oczka lewe, narzucone oczka zrzucić z drutu nie przerabiając; 36 rząd – oczka lewe; 37 rząd – jak rząd 1 itp. Więcej »

Artykul dodany dnia:04. marca 2018 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Wełna. Właściwy dobór wełny jest bardzo ważny. Na swetry i pulowery sportowe nadaje się wełna gruba, na lekkie bluzki i sukienki wełna denka. Przy opisach poszczególnych modeli podane są orientacyjne ilości potrzebnej wełny, należy jednak pamiętać, że dokładne ich obliczenie jest bardzo trudne. Wełna cieńsza, o luźnym skręcie jest bardziej wydajna, niż wełna grubsza o silnym skręcie; wełna przędziona fabrycznie jest wydajniejsza od wełny przędzionej ręcznie. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)