Artykul dodany dnia:19. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Prawdziwa kobieta nigdy nie ma wystarczającej ilości par butów. Zdanie to jest prawdziwe niemalże w przypadku każdej kobiety. Przecież buty, to zdecydowanie coś, co kobiety lubią kupować najbardziej. Sporym wyzwaniem jest również wybór odpowiedniej pary obuwia. Przecież pomimo tego, że dzisiaj sklepów z butami jest naprawdę sporo, to kobieta rzadko kiedy jest w stanie znaleźć dokładnie to, co się jej podoba. Więcej »

Artykul dodany dnia:17. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Starożytni Grecy nosili sandały w for­mie podeszwy skórzanej przywiązanej do stopy za pomocą rzemy­ków lub w formie skórzanych trzewików, dopasowanych do całej stopy, które sięgały kostek lub połowy łydek.

Wykonywano je w następujący sposób: z kawałka skóry wy­krawano podeszwę, odpowiadającą wymiarom stopy, do której przyszywano dwa paski krzyżujące się nad podbiciem. Paski przewijano wokół kostki kilkakrotnie i zawiązywano na pętlę. Bardziej wyszukaną formę miały sandały, w których na podbiciu wstawiano skórzany klin, stanowiący jakby konstrukcję dla pęt­lic i utrzymujący w równych odstępach sznurowadło.

W wyniku kontaktów z sąsiednimi krajami przedo­stały się do Grecji wzory obuwia pochodzenia wschodniego, głównie perskiego i aryjskiego, które róż­niły się od greckiego przede wszystkim barw­nością skóry oraz bogatym przybraniem takim jak nacięcia skóry, ozdoby metalowe itp. Takie strojniejsze sandały nosili głównie dostojnicy państwowi, wodzowie oraz kapłani. Również lokalnie występowały różnice w obuwiu, na przykład Tebanki nosiły sznurowane sandały w kolorze czerwonym, nato­miast kobiety z Tanagrii wdziewały obuwie na grubych podesz­wach na kształt trzewików, które wykonano ze skóry zabarwionej na kolor żółty. Więcej »

Artykul dodany dnia:16. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty powinny stanowić zwykle uzupełnienie stroju dlatego należy wybrać je w taki sposób, aby razem z sukienką harmonijnie współgrały ze sobą. Paniom lubiącym się wyróżniać zaleca się ekstrawaganckie buty w niecodziennych kolorach i wzorach, dla pań lubiących stroje kasyczne projektanci każdego sezonu przygotowywują tradycyjne szpilki w bezpiecznych barwach, takich jak czerń czy beż.

Poniżej kilka zasad doboru butów do sukienek wieczorowych:

Buty cieliste – buty pasujące do każdej kreacji gdyż są wprost niezauważalne. Ważne jest jednak aby dobrać do nich jakiś dodatek, który będzie odróżniać i skupiać wzrok. Może to być np. pasek w krwistym kolorze, ubrany do czarnej sukni.

Wybór zachowawczy – są to szpilki dobrane kolorystycznie do sukienki. Więcej »

Artykul dodany dnia:14. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

W pewnych zawodach wymagane jest przestrzeganie restrykcyjnego dress code’u, co oznacza elegancki strój: zakryte ramiona, odpowiednią długość spódnicy, obowiązkowo rajstopy oraz pełne buty. W upalne dni taka garderoba może być prawdziwą udręką dlatego niektórzy pracodawcy zezwalają na złagodzenie surowej etykiety. Niestety są to wyjątki. W związku z tym należy mieć odpowiednio przygotowaną letnią garderobę biznesową.

Do eleganckich butów należą czółenka oraz szpilki. Najważniejszą ich cechą jest wykonanie – muszą bezwzględnie być z naturalnej skóry, tylko wtedy uda się uniknąć przegrzania stopy oraz bolesnych otarć. Porządne wykonanie przekłada się również na trwałość butów oraz częsty problem, którym jest farbowanie. Więcej »

Artykul dodany dnia:13. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty to najważniejszy element osprzętu biegacza. Regularne bieganie jest dużym obciążeniem dla nóg dlatego jesli buty nie będą dobre to nogi będą cierpieć, szczególnie przy bieganiu po asfalcie. Źle dobrane obuwie powoduje przemęczenie, otarcia, bóle (bóle stawów, a nawet kręgosłupa) i kontuzje.

Dzisiejszy rynek zapewnia bardzo duży wybór obuwia do biegania, a postęp technologiczny sprawia, że posiada ono bardzo złożoną budowę. I to właśnie na budowie obuwia należy się przede wszystkim skupić.

Podeszwa spodnia: podczas biegu to właśnie ta część buta styka się z podłożem. Wykonana jest ona z twardej, cienkiej i wytrzymałej warstwy gumy, posiadającej bieżnik i zapewniającej dobrą przyczepność. Więcej »

Artykul dodany dnia:11. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Szycie jest procesem dość trudnym, wymaga wiedzy, sprawności manualnych, cierpliwości i dokładności. Prawidłowe i bezbłędne pobranie miary, wyliczenie odcinków konstrukcyjnych, opracowanie form i ich odwzorowanie na tkaninie właściwie wyklucza błędy w odzieży, ale zdarza się, że błąd popełniony gdzieś „po drodzeobjawia się niedokładnością, która uwidacznia się w czasie mierzenia odzieży. Błąd taki można jeszcze naprawić, Poniżej przedstawiamy sposób przygotowania odzieży do pierwszej i drugiej miary na przykładzie prostej bluzki z zaszewką gorsową przeniesioną na linię szwu bocznego, z rękawem długim wszytym w mankiet, zapiętej z przodu, z kołnierzykiem prostym półstojącym oraz dokonamy analizy najczęściej ujawniających sie w czasie miary błędów i sposobu ich likwidacji. Do pierwszej miary należy sfastrygować zaszewki gorsowe i barkowe oraz zaszewki dopasowujące w talii, jeśli takie występują. Ściegiem fastrygowym łączymy szwy boczne, szwy barkowe, fastrygujemy przody bluzki po liniach zapięcia (nie mylić z liniami środka przodu). Więcej »

Artykul dodany dnia:10. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Wpinamy połowę kołnierza, aby sprawdzić jego proporcje — szerokość i kształt. Ustalamy długość szwu barkowego, zapas przewidziany na wszycie zaginamy przy linii pachy do spodu, aby lepiej widzieć prawidłowość układania się bluzki na linii barku z przodu i w tyle, a następnie kilkoma szpilkami napinamy główkę rękawa w części górnej ; w dolnej części podkroju pachy rękawa nie przypinamy. Sprawdzamy, czy po wpięciu rękawa zgodnie z kierunkiem nitki prostej układa się on właściwie, lekko dołem do przodu, zgodnie z budową ręki. Ustalamy miejsce przecięcia dziurek na guziki : pierwszej przy podkroju szyi lub poniżej i drugiej — na linii talii; pozostałe odległości otrzymamy dzieląc ten odcinek — od szyi do talii — na równe części, odpowiednio do przewidzianej liczby guzików. W czasie wykonywania pierwszej miary należy uważać, aby klientka stała spokojnie, naturalnie, nie przybierała postawy sztucznej, wymuszonej, pochylonej lub sztucznie wyprostowanej, ponieważ wpłynie to na zwiększenie liczby poprawek przy drugiej miarze. Więcej »

Artykul dodany dnia:09. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dopasowanie wykroju do wymiarów własnych. Przymiarka wykroju. Gdy już wybierzemy odpowiedni model i jego wykrój odpowiadający naszym własnym wymiarom łub przynajmniej do nich zbliżony, wówczas należy jeszcze raz sprawdzić przydatność wykroju, dokonując jego przymiarki. Podkładamy pod brzegi poszczególnych części wykroju paski papieru i łączymy je ze sobą, spinając zaszewki i fałdy. Wykrój mierzymy w koszuli lub spodzie, przy czym linia środka wykroju musi pokrywać się z linią środka ciała. Więcej »

Artykul dodany dnia:07. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Wełna. Właściwy dobór wełny jest bardzo ważny. Na swetry i pulowery sportowe nadaje się wełna gruba, na lekkie bluzki i sukienki wełna denka. Przy opisach poszczególnych modeli podane są orientacyjne ilości potrzebnej wełny, należy jednak pamiętać, że dokładne ich obliczenie jest bardzo trudne. Wełna cieńsza, o luźnym skręcie jest bardziej wydajna, niż wełna grubsza o silnym skręcie; wełna przędziona fabrycznie jest wydajniejsza od wełny przędzionej ręcznie. Więcej »

Artykul dodany dnia:06. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

UBIORY DAMSKIE . BLUZKA LETNIA Z DUŻYM WYCIĘCIEM Materiał: 20 dkg wełny białej; 5 dkg wełny czerwonej; druty nr 2 i 21 Ściągacz – 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg pończoszniczy – 1 rząd oczka prawe, 2 rząd oczka lewe. próbka – 20 oczek ściegiem pończoszniczym = 6 cm. Sposób wykonania Tył. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)