Artykul dodany dnia:19. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

width=220Kobiety uwielbią kupować kolejne pary obuwia. Prawda ta jest znana od pokoleń. Rzadko kiedy, w damskiej szafie można znaleźć trzy czy cztery pary. Na ogół jest ich znacznie więcej. W końcu na każdą okazję, nadaje się zupełnie co innego. Więcej »

Artykul dodany dnia:17. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Oto kilka podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji obuwia:

Czyszczenie obuwia – przed rozpoczęciem pastowania butów trzeba je dokładnie oczyścić. W przeciwnym wypadku możemy wetrzeć plamy głębiej w strukturę buta i nie będzie później możliwości ich usunięcia. Do wytarcia butów z kurzu wystarczy użyć mokrej, miękkiej szmatki. Ślady błota i ziemi usuwamy przy użyciu szczotki z włosia.

Pastowanie – buty ze skóry powinny być regularnie pastowane, przy użyciu tłustych past z naturalnymi woskami. Pasty nabłyszczające, stosowane przez większość osób, nie są wystarczające ponieważ tylko nabłyszczają buty.

Odpowiednie akcesoria do czyszczenia – każdy dbający o buty powinien zaopatrzyć się w małe szczotki z włosia do nakładania pasty oraz nieco większe, służące do końcowego polerowania butów. Więcej »

Artykul dodany dnia:16. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Zwykle panie dobierają buty pod kolor torebki. Generalnie jest to dobry wybór ale jeśli chcemy się wyróżnić naszym wyglądem z tłumu, możemy zastosować kontrastowe zestawienia.

Przy wyborze butów do torebki powinniśmy zwrócić uwagę na jej kolor, fason czy deseń. Trzeba kierować się zasadą, że albo buty, albo torebka mają przyciągać wzrok. Dlatego do pstrokatej, wzorzystej torebki najlepiej dobrać buty stonowane, w jednym kolorze – i odwrotnie. Np. gdy do złotej torebki z cekinami założymy czarno-złote sandały z cyrkoniami i perełkami to będzie to przesada. Więcej »

Artykul dodany dnia:15. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Więcej »

Artykul dodany dnia:13. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Są to skórzane buty z wysokimi cholewami. Mają sztywną i gładką podeszwę oraz usztywnioną cholewę, która nie opada, nie marszczy się i pozwala sterować koniem za pomocą umiejętnego naciskania łydką. W dzisiejszej modzie z oficerek pozostał fason, materiały i techniczne aspekty nie grają już tak ważnej roli.

Oficerki były częścią codziennego stroju męskiego od XVII wieku. Nazywano je inaczej butami kurierskimi. W XVIII wieku pojawiły się popularne Wellingtony, które nawiązywały do myślistwa i jeździectwa.

Kozaki oficerki powstały na wzór butów wojskowych. Więcej »

Artykul dodany dnia:12. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Modelowanie jest to dostosowanie formy podstawowej do rysunku modelowego danego fasonu, z uwzględnieniem rodzaju tkaniny i sposobu wykonania. Modelowanie polega zazwyczaj na oznaczaniu na formie podstawowej linii cięć, karczków, fałd itp. Przy modelowaniu forma podstawowa ulega rozcięciu, a jej poszczególne elementy najczęściej są różnie przemieszczane. Aby zapobiec ewentualnym pomyłkom — przed rozcięciem opisujemy części formy, np. karczek tyłu, karczek przodu, przód — część środkowa, przód — część boczna, tył — część Środkowa, tył — część boczna itp. Więcej »

Artykul dodany dnia:10. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Szycie rozpoczynamy od zeszycia zaszewek dopasowujących, które rozprasowujemy: w wełnach i grubych materiałach na dwie strony, a w tkaninach cienkich na bok (w jedną stronę). Następnie zszywamy szwy boczne i ramieniowe, rozprasowujemy je, przycinamy strzępki i brzegi szwów obrzucamy ręcznie lub na maszynie ściegiem zygzakowym. Dalej w kolejności: szyjemy rękawy, obrzucamy w nici szwy, wykańczamy rozporek w dole rękawa, szyjemy mankiety i wszywany je do rękawów. Zszywamy wierzch kołnierza ze spodem wkładając w środek ew. wkładkę usztywniającą (płótno lub flizelinę), odwracamy i fastrygujemy brzegiem, odpowiednio układając szew, tzn. Więcej »

Artykul dodany dnia:09. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Powiększanie i zmniejszanie wykroju . Proste wykroje można bez trudu powiększać i zmniejszać. Nie należy jednak poszerzać na brzegu ani ścinać brzegu wykroju, w ten sposób, bowiem zmienią się jego proporcje, w wyniku czego możemy zepsuć tkaninę, wadliwie je przykrawając. Wszystkie wykroje mają tzw. luzy względnie zapasy, które umożliwiają swobodne poruszanie się w uszytej odzieży lub też uwarunkowane są wymogami mody. Więcej »

Artykul dodany dnia:07. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dobór drutów. Robota na drutach nie powinna być wykonana ani zbyt ścisło, ani też zbyt luźno. W celu wyboru najbardziej odpowiedniego numeru drutów dla danej grubości wełny należy przerobić próbkę na drutach różnej grubości. Przy opisach modeli podane są orientacyjne numery drutów. Brzegi roboty. Więcej »

Artykul dodany dnia:06. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

BLUZKA KIMONOWA Z SZEROKĄ PLISĄ . Materiał: 25 dkg cienkiej niebieskiej wełny; druty nr 2112 i 2. Ściągacz- 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg pończoszniczy – 1 rząd oczka prawe, 2 rząd oczka lewe. Próbka: 14 oczek ściegiem pończoszniczym = 4 cm. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)