Artykul dodany dnia:18. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dzisiaj buty na obcasie są czymś, co niemalże każda kobieta posiada w swojej szafie. Mało tego, raczej żadna nie ogranicza się do jednej pary, a przynajmniej do kilku. Przecież buty podkreślają całość stroju. Tym samym powinny być dopasowane do całości, także pod kątem koloru. Między innymi dlatego, tak ciężko kobietom zdecydować się na jedną parę. Więcej »

Artykul dodany dnia:17. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dzisiaj sklepów obuwniczych istnieje cała masa. Niemalże każda kobieta bez żadnych problemów może znaleźć coś dla siebie, w zależności od tego, jakim budżetem dysponuje. Istnieją przecież ekskluzywne butiki, jak też nieco tańsze sklepy obuwnicze. Jeśli zależy nam na czymś niespotykanym, to możemy poszukać inspiracji również w Internecie. Kobiety znacznie częściej patrzą na wygląd butów, aniżeli na kwestię wygody. Więcej »

Artykul dodany dnia:15. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Na gorące dni nie ma lepszych butów niż japonki czy klapki, dzięki którym stopa może oddychać a my nadal wyglądamy modnie i kobieco.

Wśród letnich klapek znajdziemy mnóstwo fasonów i modeli. Do codziennego biegania do pracy najlepiej nadają się klapki na płaskiej, nieco podwyższanej podeszwie. Przy płaskiej i cienkiej podeszwie również będziemy czuć się stabilnie, jednak może zdarzyć się, że po pokonaniu drogi do pracy nasze stopy mogą być czarne od kurzu. Wyższa podeszwa nie tylko służy wygodzie, ale chroni również przed zanieczyszczonym podłożem.

Klapki bardziej pasują do letniej sukienki na romantyczne wieczory czy spacery po molo niż na co dzień. Stopa może się szybko zmęczyć, dlatego jeśli chcemy nosić klapki codziennie to należy kupić takie, które mają miękką, komfortową podeszwę, o właściwościach amortyzujących.

Najbardziej rygorystyczne są japonki, czyli płaskie klapki na cienkiej podeszwie, z mocowaniem między palcami, które pasują do codziennego, casualowego stylu – zarówno do spodni, jak i do sukienki. Więcej »

Artykul dodany dnia:14. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty typu rzymianki, zwane również gladiatorkami, to wygodne buty na lato należące do sandałów, które nadają stopie oryginalny i intrygujący wygląd. Są to płaskie buty na cienkiej podeszwie, złożone praktycznie z samych pasków lub rzemyków. Mają zakrytą, zabudowaną piętę i odkryte palce. Nad nimi znajduje się część buta, która pionowym paskiem łączy część otaczającą kostkę.

Fason rzymianek wywodzi się ze starożytnego Rzymu, gdzie noszenie takich butów było na porządku dziennym. Chroniły one stopę od kurzu i otarć, mocno trzymały się stopy, były przewiewne i lekkie. Więcej »

Artykul dodany dnia:12. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

width=290

476 r. p. n. e. –

Pierwsze buty, które powstały w czasach starożytnych miały płaską podeszwę, wykonaną z papirusu, lub z innych trzcin czy ze skóry. Podeszwę upiększano złocąc ją lub na jej spodzie umieszczając podobiznę ukochanej osoby, po to aby być z nią blisko na każdym kroku (Grecy) lub wroga (Egipcjanie) aby móc w ten sposób go zdeptać.

1400 –

Pojawiają się buty koturny czyli  kobiece pantofle na bardzo wysokich, drewnianych koturnach, mające jeden lub dwa obcasy pośrodku stopy. W Wenecji, w pierwszej połowie XVI wieku, kurtyzany nosiły koturny dochodzące do wysokości ponad 50 cm . Więcej »

Artykul dodany dnia:11. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Forma sukienki podstawowej w stosunku do formy stanika ma przedłużoną linię boku, środka tyłu i przodu, większe luzy (6 cm) oraz poszerzenie dołu na linii szwów bocznych. Może służyć do modelowania wielu innych fantazyjnych sukienek, fartuszków, kurtek, płaszczyków itp. Przy modelowaniu ubiorów wierzchnich trzeba pamiętać o zwiększeniu luzów (od 6 do 12 centymetrów). Wymiary podstawowe ZW: wzrost 98 cm, obwód klatki piersiowej 56 cm, obwód szyi 26 cm, długość pleców 23 cm, szerokość barków w tyle 27 cm. Wyliczenie odcinków konstrukcyjnych 1/2 szerokości tyłu 3/16 opx — 0,5 cm + 2,2 cm luzu = 10,5 — 0,5 + 2,2 12,2 cm Szerokość pachy 2/16 opx + 1,5 cm luzu = 8,5 cm 1/2 szerokości przodu 3/16 opx – 0,5 -4- 2,3 cm luzu 10,5 +0,5 + — 13,3 cm Głębokość podkroju szyi 1/6 os + cm w przodzie + 0,8 5,1 cm Głębokość pachy w tyle 1/8 opx + 1/16ZW + 0,5+1 cm 14,1 cm Wysokość przodu S*P+ 14,1 + 15,6 cm Wysokość podkroju pachy w tyle 1/5 +1 cm = 2,8+ 13,8 cm Wysokość barków w przodzie — 1,5+2 cm = 14,1 — 2 12,1 cm Wysokość łopatek 1/2 — 1+2 cm = 7 — 1,5 5,5 cm Opis konstrukcji = długość pleców do talii SETY lub 1/4 ZW — Z prawej strony arkusza wykreślić — 1,5 cm = 23 cm linię pionową. Więcej »

Artykul dodany dnia:10. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Przenoszenie wykroju z arkusza. Istnieje szereg sposobów przenoszenia wykroju z arkusza. Omówimy trzy metody. Radełkowanie. Podłożyć pod arkusz wykrojów duży arkusz papieru i prowadzić radełko wzdłuż odpowiednich linii wykroju, przebijając i tym sposobem przenosząc linie na papier. Więcej »

Artykul dodany dnia:08. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Przygotowanie do szycia . Czynnością, która następuje po skrojeniu jest przenoszenie konturów i oznaczeń umieszczonych na przypiętych szpilkami częściach wykroju na obie warstwy tkaniny. W tym celu rozkładamy tkaninę z wykrojami płasko na stole lub na innej gładkiej podkładce. Przy mniejszych częściach wykroju, praktyczniej jest posługiwać się tekturką o wymiarach 35 X 60 cm, opartą na kolanach i zastępującą stół do krojenia. Tekturkę tę można w każdej chwili bez trudu odłożyć. Więcej »

Artykul dodany dnia:07. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Kolejność fastrygowania Najpierw fastrygujemy wszystkie zaszewki, poczynając od ich wierzchołków. Przy fastrygowaniu szwów nie należy przyfastrygowywać zaszewek. Po zaszewkach fastrygujemy szwy boczne od linii talii do obrębu. Teraz przystępujemy do fastrygowania szwów na ramionach, poczynając od pleców, po czym plecy należy lekko wdać. Punkty początkowe wycięcia na szyję muszą dokładnie się pokrywać. Więcej »

Artykul dodany dnia:05. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

BLUZKA KIMONOWA . Materiał: 20 dkg wełny niebieskiej i 50 dkg wełny białej; druty nr 2/2; 19 guziczków z perłowej masy. Ściągacz – 1 oczko prawe, 1 oczko lewe. Ścieg pończoszniczy – 1 rząd oczka prawe, 2 rząd oczka lewe. Ścieg ozdobny – 1 rząd wełną białą – 3 oczka prawe, 1 oczko zdjąć bez przerobienia, nitkę przeprowadzić za oczkiem; 2 rząd – wełną białą – 3 oczka lewe (nad przerobionymi), oczko zdjęte w poprzednim rzędzie zdjąć bez przerobienia, nitkę przeprowadzić przed oczkiem; 3 rząd – wełną niebieską tak jak pierwszy rząd z tym, że oczko zdejmowane bez przerobienia jest środkowym z trzech oczek białych; 4 rząd – jak drugi. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)