Artykul dodany dnia:18. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Kalosze to obuwie, które na ogół kojarzy się z deszczem oraz z dzieciństwem. W końcu to dzięki tym butom, możliwe było bezkarne skakanie po kałużach. Mało tego, nogi zawsze były suche. Kto by pomyślał, że moda ta przejdzie również na dorosłych, a chodzenie w kaloszach nie będzie już tak zwanym obciachem, a stanie się po prostu modne. Dzisiaj niemalże każda pani marzy o tym, by w swojej garderobie posiadać ładne kalosze. Więcej »

Artykul dodany dnia:17. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Więcej »

Artykul dodany dnia:16. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Przy zakupie butów powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy mają one odpowiedni rozmiar. Numer buta musi być podany w jego karcie produktu. Jeśli nie znamy swojego dokładnego rozmiaru, należy zmierzyć stopę. Jak to zrobić? Najlepiej odrysować gołą stopę na kartce papieru, a następnie zmierzyć długość odrysowanych konturów. Pomiar zaczyna się w miejscu końca palców i kończy na pięcie. Więcej »

Artykul dodany dnia:14. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Buty na koturnie to obowiązkowa pozycja w letnich kolekcjach obuwniczych, które zdobyły sobie uznanie wielu kobiet niezależnie od wieku. Kojarzone są głównie z hippisowską modą lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych,

Są to  stabilne, wysokie buty na platformie, najczęściej zabudowane prawie w całości. Tylko w wersji letniej zostawiona jest dziurka z przodu na palec, czasem również mają odkrytą piętę. Koturny to jedne z najstabilniejszych butów. But może czasem sprawiać wrażenie masywnego, a czasem wręcz topornego ponieważ koturn rozciąga się na całej długości podeszwy. [więcej w: celebrytki yes, zdrowotne obuwie, tabela rozmiarów koszul męskich ]

Koturny najczęściej są elementami stylu casual. Więcej »

Artykul dodany dnia:13. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Dla większości osób przygoda z bieganiem rozpoczęła się w szkole podstawowe na lekcjach wuefu. Wtedy raczej nikt nie zastanawiał się nad tym, co ma na nogach. Najbardziej popularnym obuwiem były tenisówki, łatwo dostępne w tamtych czasach.

Dzisiejsze buty do biegowy są lata świetlne przed pierwszymi trampkami. Ale czy robi to różnicę początkującemu biegaczowi? Zdecydowanie tak!

Jedną z głównych kontuzji, które powoduje źle dobrane obuwie, jest kontuzja ścięgna Achillesa. Początkujący biegacze często kupują najbardziej profesjonalne buty biegowe, jakie sklepy mają w ofercie. Więcej »

Artykul dodany dnia:11. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Pętelkowanie jest pracochłonne, ale pozwala bardzo dokładnie odwzorować kształt formy na obu warstwach krojonej tkaniny, ponieważ pętelki przejmują jednocześnie obie tkaniny. Czytelność rysunku formy na obu tkaninach zapewnia prawidłowe zafastrygowanie zaszewek, fałdek, szwów, obrębów itp. w przygotowaniu do pierwszej miary. Po przepętelkowaniu konturów formy obie warstwy tkaniny rozciągamy, a nitki ostrożnie rozcinamy między dwiema warstwami tkaniny. Po pierwszej miarze, ale jeszcze przed zeszyciem szwów na maszynie, pętelki usuwamy, wyskubując je. Więcej »

Artykul dodany dnia:10. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Wdawanie. Od x do x należy wdać brzeg tkaniny przy fastrygowaniu lub przeciągając drobnymi ściegami nitkę przez tkaninę. Marszczenie. Od x do x należy przymarszczyć tkaninę małymi ściegami w ręku lub na maszynie. Rozporek lub nacięcie. Więcej »

Artykul dodany dnia:08. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Na przemian raz długi ścieg raz krótki ścieg. Ten sposób przeciągania nitki zaleca się zwłaszcza do tkanin ubraniowych o ostrej powierzchni (tzw. tkaniny drapane), w których nitka dobrze się trzyma. Luźno leżące nitki zostają następnie rozcięte. Wyłącznie długie ściegi stosuje się przy grubszych tkaninach okryciowych. Więcej »

Artykul dodany dnia:07. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Więcej »

Artykul dodany dnia:06. września 2019 w kategori: brak zdefiniowanej kategori | · Tagi:, ,

Ściegi. Niektóre modele wymagają specjalnego zszywania, np. niewidoczne łączenie dwóch części, łączenie plis przy swetrach. Stosuje się wtedy ściegi dziewiarski i tapicerski. Przy ściegu dziewiarskim należy łączyć obie części igłą do cerowania biorąc kolejno jedno oczko w rzędzie dolnym, jedno oczko w rzędzie górnym. Więcej »

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)